ITHardware

Gwiazdkowy Poradnik Prezentowy

Procesory

Komputer do gier powinien posiadać mocny procesor, ale sprzęt z niskiej i średniej półki wydajnościowej wcale nie potrzebuje najlepszego i najwydajniejszego. Sześciordzeniowy AMD Ryzen 5 5600 w zupełności wystarczy do gier, nawet tych wymagających, a jeśli zostanie połączony z kartą graficzną ze średniej półki (ok. 2000-3000 zł), wspólnie zapewnią świetną wydajność w rozrywkowych zastosowaniach. Dziś nabyć można go za mniej niż 800 zł, a zatem jest znakomitym wyborem do ogólnego użytku domowego.

zobacz więcej
Ten produkt kupisz tutaj:

Najwydajniejszy procesor do gier na płycie głównej AM4 od AMD. To bezkompromisowe rozwiązanie dla wszystkich, najbardziej wymagających graczy. 8 rdzeni i 16 wątków taktowanych zegarem dobijającym do 4,55 GHz i aż 96 MB pamięci L3 zapewnią niezrównane wrażenia i płynność, która jest zarezerwowana wyłącznie dla najwydajniejszych procesorów na rynku. Jeśli duża liczba klatek na sekundę ma dla ciebie najważniejsze znaczenie, ten CPU będzie dla ciebie idealny.

zobacz więcej
Ten produkt kupisz tutaj:

Złożenie własnego zestawu komputerowego nie jest zadaniem trudnym, ale należy wybrać takie podzespoły, jakie spełnią twoje oczekiwania. Jeśli składasz budżetowego PC, warto sięgnąć po czterordzeniowy procesor Core i3-12100F lub 12100 (bez F). Ten pierwszy nie posiada zintegrowanej karty graficznej, dlatego takową należy dodatkowo zakupić, ale oba prezentują bardzo dobrą wydajność, która wystarczy mniej wymagającym użytkownikom. Niezależnie od tego czy w grach, czy podczas pracy biurowej.

zobacz więcej
Ten produkt kupisz tutaj:

Najnowsza generacja Raptor Lake to kontynuacja przełomu dokonanego przez Intela w trakcie premiery jednostek Core 12. generacji. Core i5-13600KF korzysta z architektury hybrydowej i wyposażony został w sześć bardzo wydajnych rdzeni oraz aż osiem energooszczędnych, dlatego jest dziś najlepszym wyborem podczas składania wydajnego, nowoczesnego zestawu komputerowego. Idealnie nada się nie tylko do gier, ale również do aplikacji wielowątkowych, a moc w nim drzemiąca zaskoczy nawet największych entuzjastów sprzętu komputerowego. To świetny i przede wszystkim rozsądnie wyceniony procesor.

zobacz więcej
Ten produkt kupisz tutaj:

Redaktorzy, którzy starannie i skrupulatnie wybrali produkty do tej kategorii właśnie dla Ciebie!

Intel Core i5-13600KF